İndirimli ve Güvenli İnternet Alışverişi Nasıl Yapılır?

Herkesin bir internet mağazası olsun !

Online mağazaların internet kampanyaları çeşitli şekillerde ve dönemsel yayınlanıyor bilindiği üzere. İndirim kampanyası, banka kampanyası, hediye çeki kampanyası, 2-3 ürün alana 1 ürün bedava şeklinde promosyon kampanyaları en çok karşımıza çıkan kampanya modellerinden. İnternetten alışveriş yaparken ihtiyacınız olan bir ürünü almadan önce bu fırsat kampanalarına ve indirimli ürünler listesine mutlaka göz atın, araştırmanızı sürdürürken de güven duyduğunuz online mağazaları tercih etmeye çalışın.

Sipariş vermeden önce ilgilendiğiniz alışverşi sitesi hakkında bir ön araştırma yapmanızda fayda var. Mümkünse çevrenizdekilerden bilgi alabilirsiniz. Sitenin ödeme sayfasına geldiğinizde ” https:// ” yazıp yazmadığına bakın. Sadece ” http:// ” yazıyorsa o sayfadan ödeme yapmak riskli olabilir.

Site hakkında tereddütleriniz varsa “sanal kredi kartı” kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Sanal kartlar sadec siz ne kadar para yüklemişseniz o kadar harcama yapabileceğiniz kartlardır. Bu konuda da bankanızdan birli alabilirsiniz.

Satın alacağınız ürün için mutlaka fiyat araştırması yapın. Ortalama 100TL değerindeki bir ürünü 10-20Tl gibi bir fiyatla satışa sunan bir internet sitesine şüpheli yaklaşmakta yarar vardır.

Yazar Hakkında
Pazarlama, satış, iş dünyası, markalaşma, müşteri memnuniyeti gibi konularda edindiğim bilgi birikimlerini paylaşmayı seviyorum. Yorumlarınız benim için önemli, düşüncelerinizi paylaşırsanız ben de sahip olduğum bilginin faydalandırması konusunda fikir sahibi olabilirim…