Avantajlı Online Alışveriş Nasıl Yapılır?

Herkesin bir internet mağazası olsun !

İnternet teknolojisinin hayatımıza kazandırdığı en güzel kolaylıklardan biri olan online alışveriş, Amerika’da ve Avrupa ülkelerinde oldukça yaygın kullanılmasına rağmen, Türkiye’ de henüz yeni gelişiyor. Türkiye online alışveriş pazarında bu ülkelerden birkaç yıl geriden geliyor. Fakat her geçen yıl online alışveriş pazarı belirli oranlarda büyüyor ve online alışveriş yapanların sayısı da gün geçtikçe artıyor. Markalar bunun gelişmesi için güvenli alışveriş ortamları hazırlıyor, bazıları beğenilmeyen siparişleri ücretsiz geri alma gibi stratejiler uyguluyor… Online alışveriş, günümüzdeki en büyük kolaylıklardan biri haline geldi. Bilgisayar başından, istenilen mağazaların istenilen ürünleri bir tıkla satın alınabiliyor. Sokaklarda ve alışveriş merkezlerinde gezerek mağaza mağaza dolaşıp yorulmaktansa, elinde içeceğinle bilgisayar karşısında istenilen markanın online mağazasına girerek alışveriş yapılabiliyor. İhtiyaç duyulan bir ürünü günlerce aramaktansa, birkaç dakika içinde internetten bulunup kolayca sipariş verilebiliyor.

İnternet teknolojisinin hayatımıza kazandırdığı en güzel kolaylıklardan biri olan online alışveriş, Amerika’da ve Avrupa ülkelerinde oldukça yaygın kullanılmasına rağmen, Türkiye’ de henüz yeni gelişiyor. Türkiye online alışveriş pazarında bu ülkelerden birkaç yıl geriden geliyor. Fakat her geçen yıl online alışveriş pazarı belirli oranlarda büyüyor ve online alışveriş yapanların sayısı da gün geçtikçe artıyor. Markalar bunun gelişmesi için güvenli alışveriş ortamları hazırlıyor, bazıları beğenilmeyen siparişleri ücretsiz geri alma gibi stratejiler uyguluyor.

Online alışveriş kültürünün bize kazandırdığı en büyük kolaylıklardan biri de indirim ve kampanya haberlerine kolaylıkla ulaşılabilmesi oldu. Bilgisayar başında çok kısa bir zaman geçirerek, tüm markaların yaptığı indirim ve kampanyaları hakkında bilgi edinilebiliyor.

Günümüzde markaların yapmış olduğu bu indirimleri ve kampanya haberlerini takip eden internet siteleri oluşmaya başladı. Bu siteler aracılığıyla online alışveriş artık daha ucuz hale geliyor.

Birçok online alışveriş mağazası, belirli dönemlerde indirim kuponu / hediye çeki / kupon kodu / indirim kodu gibi isimlerle, belirli oranlarda indirim sağlayan indirim kuponu kodları yayınlıyor. Sanal ortamdaki bu indirim kuponlarını toplayıp bir araya getiren ve aynı zamanda da güncel kampanya haberleri yayınlayarak internetteki alışverişlerinizi daha ucuz yapabilmenizi sağlayan bazı indirim kuponu siteleri mevcut. Bende online alışverişlerimde bu kupon sitelerini kullanıyorum. İnternette birçok indirim kuponu sitesi mevcut. Geçenlerde yine online alışveriş yaparken bir indirim kuponuna ihtiyacım oldu ve bir siteye ulaştım. Siteyi incelediğimde gördüm ki bu kupon sitesi, diğerlerine göre daha güncel indirim kuponları yayınlıyor. Birçok siteden daha önce bu kuponları kullanıcılarına sunuyor. Türkiye’ de yayınlanan en güncel indirim kuponu, hediye çeki ve kampanya haberleri bu sitede bulunuyor. Bu sitenin adı http://eindirimkuponu.com/ ve gerçekte de yayınladıkları ve benimde kullandığım indirim kuponları, ödeme sayfasındaki ilgili bölüme girdiğinizde kupon miktarı anında toplam fiyattan düşüyor. Böylelikle aynı ürünü daha az ödeyerek satın alabiliyorsunuz.


Bu siteyi herkese tavsiye ediyorum, site çok basit ve gayet kullanışlı. Sitedeki kampanya haberleri bölümünde de birçok markanın yaptığı güncel kampanya haberleri yayınlanıyor. Ben siteyi sık kullanılanlarıma kaydettim ve bu siteye bakmadan online alışveriş yapmıyorum.

Online alışveriş pazarının giderek geliştiği Türkiye’de, bu sitenin de gelişerek büyüyeceğine inanıyorum.


Yazılarımda online alışveriş ile ilgili gelişmelere ve yeniliklere yer vereceğim. Yazılarımı takip etmenizi öneririm.