Marks & Spencer, İnternet Projeleri

Herkesin bir internet mağazası olsun !

İngiltere merkezli perakende zinciri Marks & Spencer (M&S), mağazalarında ücretsiz Wi-Fi hizmeti sağlamanın yanı sıra mağaza çalışanlarını da müşterilere iPadleriyle hizmet etmelerini sağlayacak bir takım yenilik üzerinde çalışıyor.

Avrupa’daki en büyük online alışveriş pazarı olan İngiltere’de kullanıcılar bu yılın ilk yarısında internetten 54 milyar dolarlık alışveriş yaptılar. 2011′in ilk yarısında 48 milyar dolar olan bu rakam bu sene %12,58 artmış oldu.

Internetretailer‘ın haberine göre, M&S Avrupa’daki ekonomik durgunluğa rağmen 2014 yılında internet sitesini yenilemeye hazırlanıyor. Bunun yanında internet projeleri içinde 400 milyon dolarlık bir bütçe ayıran şirket, mağazalarına ücretsiz Wi-Fi sağlayacak. M&S’ın yenilikleri bunlarla da sınırlı değil. Mağaza çalışanları da müşterilere ellerindeki iPadleriyle hizmet etmeye hazırlanıyor.

M&S 2014′te yayına sokmayı planladığı yeni internet sitesinin maliyeti ise tam 238 milyon dolar! M&S’nin yeni internet sitesini online pazarlama ve teknoloji hizmetleri sunan SapientNitro yapıyor.


Eklenme Tarihi : 12.09.2012


Etiketler : eticaretim olsun     e ticaret web sitesi    eticaret    web tasarım    web programlama