Windows 8 Beta

Herkesin bir internet mağazası olsun !

Microsoft´un yeni işletim sistemi Windows 8´in beta sürecine ilişkin yol haritası sızdırıldı. Eylül ayındaki BUILD Geliştiriciler Konferansı´nda Önizleme Sürümü genel kullanıma sunulan Windows 8 için yine genel kullanıma açık olan resmi beta sürümünün Şubat ayının ikinci yarısında yayımlanacağı bildirilmişti. WinUnLeak sitesinin haberine göre şu an hala beta öncesi aşamada olan Windows 8 için bu durum 21 Ocak tarihine kadar değişmeyecek ve 23 Ocak´ta test sürecindeki katılımcıar Windows 8 Beta Final sürümünü oylayacaklar.
 
Windows 8 için nihai beta sürümü imzalandıktan sonra Microsoft, şirket için önizleme ile bu sürümü gösterecek. 8200.winmain_win8b1. sürümünün hedeflendiği resmi beta için Şubat ayının ikinci yarısının seçilmesinde, o tarihlerde gerçekleştirilecek Mobil Dünya Kongresi büyük rol oynadığı düşünülüyor. ARM versyonu da olacak yeni işletim sistemi ile Microsoft, tablet bilgisayar pazarında yükselişe geçmeyi umuyor ki Windows 8´deki en önemli yeniliklerin pek çoğunun bu hedefin gerçekleştirilmesi yolunda yapılmış güncellemeler olduğu söylenebilir.
 
Geçtiğimiz Haziran ayındaki Computex Fuarı´nda ve ardından Eylül ayındaki BUILD etkinliğinde x86 ve ARM tabanlı sistemlerde çeşitli demoları yapılan Windows 8 işletim sisteminin bu yılın ortalarına doğru altın sürüme ulaşması ve yılın ikinci yarısında hazır olması bekleniyor. Windows 8´li ilk bilgisayarların son çeyrekte çıkması beklenirken, yeni işletim sisteminin x86 versiyonunu kullanacak ilk tabletlerin Intel çözümlerini temel alacağı ifade ediliyor. ARM tabanlı Windows 8 tabletlerin çıkışı ise yıl sonunu bulacak gibi görünüyor. Windows 8 yepyeni bir arayüz ve yeni uygulama mağazası ile gelecek.

Eklenme Tarihi : 12.09.2012


Etiketler : web tasarım    eticaret sitesi    windows 8 nasıl olacak