Google AŞKI YASALLAŞTIRIN dedi

Herkesin bir internet mağazası olsun !

Dev şirket, tüm dünyadaki iş yerlerinde homofobiyle mücadele etmek için kampanya başlatarak sosyal bir soruna doğrudan müdahil oldu.

Eşcinselliğin suç olmaktan çıkması ve iş yerlerinde eşcinsellere karşı kötü muamelenin ortadan kalkaması için “Legalize Love” (Aşkı Yasalaştır) sloganıyla başlayan kampanya, şimdiden geniş kitlelere ulaştı.

ABD Başkanı Barack Obama’nın eşcinsel evlilik konusunda ılımlı mesajlarını paylaşmasının ardından gündeme gelen eşcinseller, ülkenin tamamında evliliklerinin yasalaşmasını istiyordu. Google’ın kampanyası da bu döneme denk gelse de, Google sözcüsü konunun bununla ilgisi olmadığını açıkladı.

Kampanyanın, özellikle eşcinsel ilişkinin yasak olduğu ve eşcinsel çiftlerin yasal olarak tanınmadığı Polonya gibi ülkelere odaklanacağı bilgisi verildi.

Google, geçtiğimiz yıldan beri Onur Yürüyüşleri’ni de destekliyor. Ayrıca Google ofislerinde hak savunucuları ve politikacıların katılımıyla LGBT haklarına yönelik seminerler ve eğitimler de düzenliyor ve LGBT örgütleriyle ortak çalışmalar düzenliyor.

Google’ın LGBT çalışanlarının “Gaylers” adlı bir ağı da var.

 Eklenme Tarihi : 09.07.2012