Google?da En Çok Aranan Site?

Herkesin bir internet mağazası olsun !

Şüphesiz bilgisayar başına geçtiğimizde arama motoru olarak en çok kullandığımız programın Google olduğu, yapılan bir araştırma sonucunda açıkca ortaya çıkmıştı. Fakat Google’ı kullanarak en çok neyi aradığımız kimsenin aklına gelmemişti.

Her ne kadar aklımıza gelen ilk isim YouTube olsa da bir araştırma firması olan Experian Hitwise farklı bir sonuç ile karşımıza çıktı. Yaptıkları araştırma sonucunda internette en çok aranan sitenin Facebook olduğu ortaya çıktı. İkinci sırayı ise YouTube ve Ebay beraber paylaşıyorken bu isimleri az bir farkla Amazon takip etti.

Experian Hitwise firmasının yaptığı araştırmanın detayları, farklı bir gerçeği daha ortaya çıkardı. 2010 yılında Google, Bing ve Yahoo üzerinden yanlışlıkla yapılan Facebook aramalarında (Fb, Facbook, fce gibi…) % 3,5′luk bir artış olduğunu belirten firma, bu büyümenin günden güne dahada arttığını ısrarla vurguladı.

Experian Hitwise firmasının araştırma müdürü olan Robin Goad’sa; “Görüldüğü kadarıyla Facebook şu anda İngiltere’de açık ara 1. sırada. Bu duruma genel olarak baktığımızda ise sosyal paylaşım siteleri en çok ilgi gören siteler olarak karşımıza çıkıyor.” diyerek İngiltere halkının internet eğiliminin ne yönde olduğunada değinmeden geçmedi.


Eklenme Tarihi : 08.06.2011